Ünlü isimlerden koronavirüse karşı aşılanma çağrısı

featured

Sağlık Bakanı Koca, ‘Kolları sıvıyoruz’ sloganıyla yürütülen aşılama kampanyası için hazırlanan ve sinema sanatçıları Şener Şen ve Ezgi Mola’nın yer aldığı kamu spotlarını paylaştı. Kamu spotlarının televizyon kanallarında gösterileceği öğrenildi.

Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüse karşı mücadelede aşının önemini anlatan videosunu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca paylaştı.

Bakan Koca Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Şener Şen: “Sinemalarda, konserlerde, tiyatrolarda yeniden buluşmamız için… Ve normal hayatımıza geri dönmemiz için siz de mutlaka aşınızı yaptırın.” Salgın hastalıkları kontrol altına alabilmenin en etkili yolu dün olduğu gibi bugün de aşıdır. Sağlığımız için kolları sıvayalım.” 

​Fahrettin Koca Şener Şen’in yer aldığı paylaşımının ardından oyuncu Ezgi Mola’nın olduğu bir paylaşım daha yaptı.

Bakan Koca paylaşımda şunları ifade etti:

“Ezgi Mola: “Bu kadarı ancak filmlerde olur dediğimiz pek çok şey yaşadık. Aşımızı olalım, hayatımıza kaldığımız yerden sağlıkla devam edelim.” Salgın hastalıkları kontrol altına alabilmenin en etkili yolu dün olduğu gibi bugün de aşıdır. Sağlığımız için kolları sıvayalım.” 

‘ŞAKASI YOK AMA ÇARESİ VAR’

​Bakan Koca, daha sonra “Salgın hastalıkları kontrol altına alabilmenin en etkili yolu dün olduğu gibi bugün de aşıdır. Sağlığımız için kolları sıvayalım” notuyla komedyen Cem Yılmaz’ın da yer aldığı bir videoyu da paylaştı.

Yılmaz, paylaşılan videoda, şu ifadeleri kullandı:

“Birazdan söyleyeceklerim size komik gelmeyebilir ama yüzümüzü güldürecek. Koronavirüsün şakası yok ama çaresi var. Sağlıklı günlerimize hemen geri dönebilmek için lütfen aşılarımızı olalım. Olur mu?”

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ünlü isimlerden koronavirüse karşı aşılanma çağrısı