Pamukkale Turizm

Ümit Özdağ’ı Eleştiren Oktay Saral, Aym Kararını Örnek Gözterdi

featured

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile polemiğe girerek Soylu’yu düelloya davet eden Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ı eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral, ülke gündemine oturan ve dün akşam saatlerinden bu yana bir numaralı gündem konusu haline gelen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yaptığı eleştirilere verdiği tepkiyi eleştirdi. Sostal medya platformu Twitter üzerinden açıklama yapan Oktay Saral, Özdağ’ın düello çağrısını “mektep çocuklarına” benzeterek verdiği tepkinin çocukça olduğunu ifade etti. #SeninleyizSoylu Etiketiyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya destek veren Oktay Saral, Ümit Özdağ’a, AYM’nin; “Siyaset adamı ağır eleştireye tahammül göstermelidir” kararına işaret etti.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral’ın mesajları şu şekilde;

“Hakkında yapılan eleştireye tahammülsüzlükle ilk mektep çocukları gibi İçişleri Bakanı’nı düelloya davet edip, kavga için Bakanlığın önüne giden Ümit Özdağ, kurumsal kimliği ile Türkiye Cumhuriyeti Devletini yok saymıştır.

Bu noktada Sayın Özdağ’a AYM’nin; “Siyaset adamı ağır eleştiriye tahammül göstermelidir.” Kararının yanısıra Türkiye Cumhuriyeti’nin bir hukuk devleti olduğunu hatırlatmak iisterim. #SeninleyizSoylu”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü