Pamukkale Turizm

Teknoloji dünyasından son gelişmeler

Teknoloji

Da Vinci Cerrahi Robotu Anadolu Sağlık Merkezi’nde

Anadolu Sağlık Merkezi, uzay bilimi araştırmalarının ileri...

Teknoloji

Türk Telekom’dan siber güvenliğe güç katacak yeni bir adım

Türk Telekom, her geçen gün değişen siber atak türlerine karşı geleneksel güvenlik önlemlerinin fark edemediği tehditleri algılayan ve sistemdeki olağan dışı hareketleri analiz eden Paylaşımlı EDR+ servisi ile ‘Yeni Nesil Uç Nokta Güvenliği’ni hayata geçirdi.

Teknoloji

Samsung, yeni ‘The Wall’ Mikro LED ekran serisi şimdiye kadarki en ince piksel aralığını sunuyor

Samsung, Barselona’da düzenlenen dünyanın en büyük profesyonel AV ve sistem entegrasyon fuarı Integrated Systems Europe’de (ISE) 2022 fuarında, en yeni görüntüleme teknolojisine sahip The Wall’un üç yeni modeliyle ‘Micro LED’ teknolojisinin geleceğine yönelik heyecan verici ilerlemeleri tanıttı.

Teknoloji

KOBİ’lerin Yüzde 70’i Dijital Reklamlarını Kendi Yönetiyor

      Yenilenen alt yapısı ile Magnetiq, KOBİ’lerin çoğunlukla kendi yönettiği dijital pazarlamada karşılaştığı bariyerleri aşmalarını sağlayan yol arkadaşı olmaya devam ediyor Magnetiq geliştirdiği alt yapısı ve çözümleriyle, dijital pazarlama çalışmalarını profesyonel şekilde, tek bir platformdan yönetmek isteyen işletmelerin hayatını kolaylaştırıyor.

Teknoloji

Kartepe’de 1919 Adımlık Bayrak Yürüyüşü

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle hafta boyunca gençlik etkinlikleri düzenlenen Kartepe’de Kartepe Belediye Başkanı Av.

Teknoloji

Tezmaksan, 5G teknolojisinden aldığı güçle WIN EURASIA’da yer alacak

Türkiye talaşlı imalat sanayisinin lider firması Tezmaksan, 8-11 Haziran 2022 tarihleri arasında endüstri profesyonellerini bir araya getirecek WIN EURASIA’ya katılım gösterecek.

Teknoloji

Verinin gücünden faydalanmak için ne yapmak gerekiyor

Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından hazırlanan “Türkiye Dijital Dönüşüm Endeksi 2021 Raporu”, 2020 yılında 3,03 olarak ölçülen Türkiye’nin dijitalleşme endeksinin 2021’de 3,24’e yükseldiğini ortaya koyuyor.

Teknoloji

Logitech’in MX Serisi Genişliyor: MX Mekanik Klavyeler, üstün performans için tasarlandı

Yeni MX Mekanik ve MX Mekanik Mini Kablosuz Klavyeler ile MX Master 3S Mouse, yazılımcıların, tasarımcıların ve tüm profesyonel dijital içerik üreticilerinin iş süreçlerinde keyifle çalışmalarına yardımcı oluyor.

Teknoloji

Ekol Lojistik, kapsamlı bilişim altyapısının güvenliğini sağlamak için Trend Micro’yu tercih etti

Türkiye’nin ve Avrupa’nın önde gelen lojistik firmalarından Ekol Lojistik, BT altyapısının ve kullanıcıların güvenliğini Trend Micro çözümleriyle sağlıyor.

Teknoloji

Siber güvenlik ekosistemi Gebze’de buluşuyor

MÜSİAD’tan ‘siber’ atak “Sınır güvenliği kadar önemli”   Son yıllarda önemi katlanarak artan siber güvenlik alanında faaliyet gösteren kişi ve kurumlar MÜSİAD Dijital Dönüşüm Sektör Kurulu, TÜBİTAK Marmara Teknokent ve TÜBİTAK BİLGEM koordinatörlüğünde organize edilen “Siber Güç Türkiye Yatırımcı / Girişimci Buluşmaları ve İş Geliştirme Etkinliği”nde bir araya gelecek.

Teknoloji

Canon’dan fotoğraf tutkunlarına muhteşem seri: İki yeni hibrit fotoğraf makinesi: EOS R7 ve EOS R10

 Görüntüleme teknolojileri lideri Canon; içerik üreticilerin ve amatör fotoğrafçıların tutkularını keşfetmelerini ve yeni yaratıcılık seviyelerine ulaşmasını sağlayan yeni fotoğraf makineleri ve lensleri kullanıma sunuyor.

Teknoloji

Vodafone Yenilenmiş İkinci Elde Liderliği Hedefliyor

Vodafone, Online Mağaza üzerinden sunduğu yenilenmiş ikinci el telefon alımı ve satımı hizmetiyle müşterilerine uçtan uca dijital deneyim yaşatmaya devam ediyor.

Teknoloji

T-Talks’ta bu ay gençler ve gençlere ilham verenler konuştu

TikTok’un video serisi T-Talks toplumsal konulardan gündeme dair önemli başlıklara, bireysel başarı hikayelerinden kitleleleri etkileyen dikkat çeken öykülere kadar birçok konuda farklı bir perspektif yaratmayı hedefliyor.

Teknoloji

Kafein Teknoloji Milli Siber Güvenlik Alanındaki Yatırımlarına Devam Ederek “Allincyber” Depertmanını Kurdu

Her 15 saniyede bir siber saldırı düzenlendiği düşünüldüğünde dijital dünyanın en önemli konusunun güvenlik olduğu bir kez daha anlaşılıyor.

Teknoloji

Fidye yazılımı saldırısına uğrayan on kuruluştan dokuzu yeniden hedef alınırsa fidye ödemeye razı

Kaspersky’nin “İşletme yöneticileri fidye yazılımı tehdidini nasıl algılıyor” başlıklı yeni raporu, daha önce fidye yazılımı tarafından saldırıya uğrayan kuruluşların yüzde 88’inde yöneticilerin başka bir saldırıyla karşı karşıya kaldıklarında fidye ödeme yoluna gideceklerini keşfetti.

Teknoloji

PUBG MOBILE Pro League Avrupa Bahar Şampiyonası’nda Türk takımları tarih yazdı!

Bir Türk takımı ilk defa espor sahnesinde Avrupa Şampiyonu oldu.

Teknoloji

“Hedef 1 milyondan fazla haneye TurkNet GigaFiber götürmek”

Türkiye’de hızlı interneti kotasız, sınırsız ve taahhütsüz şekilde kullanıcılara sunarak herkes için internet bağlantısını sorun olmaktan tamamen çıkaran TurkNet, kendi altyapısında sunduğu TurkNet GigaFiber’i sürekli olarak geliştirmeye ve yaygınlaştırmaya devam ediyor.

Teknoloji

Kingston’dan Yeni Ürün: IronKey Vault Privacy 80 External SSD

Kingston, Dijital Dokunmatik Ekrana Sahip ve Veri Koruması için Donanımsal Olarak Şifreli, Harici SSD’si IronKey Vault Privacy 80 External’ı Piyasaya Sürüyor   Bellek ürünleri ve teknoloji çözümlerinde dünya lideri Kingston Technology Company, Inc.