Salihli Belediyesi’nden 2 Bin Aileye Yakacak Yardımı

featured
salihli-belediyesinden-2-bin-aileye-yakacak-yardimi.jpg

Sosyal belediyecilik uygulamalarıyla ihtiyaç sahibi ailelere gıda, giysi, ev eşyası ve temizlik hizmetleri veren Salihli Belediyesi, havaların soğumasıyla birlikte ihtiyaç sahibi vatandaşlara yakacak odun yardımına başladı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin ilçe genelinde yürüttüğü budama işleminden elde edilen odunlar, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekiplerince ihtiyaç sahibi 2 bin ailenin evlerine teslim edilmeye başlandı.

Salihli Belediyesi, kış aylarında da ilçedeki ihtiyaç sahiplerine yakacak odun dağıtımı yaparak destek olmayı sürdürüyor. İlçe genelinde devrilme tehlikesi taşıyan, trafik güvenliğini tehdit eden, elektrik hatlarına zarar veren ve kuruyan ağaçları budayan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, budama çalışmalarından elde edilen odunları şantiyede yakacak odun haline getirip çuvallanmış olarak Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne teslim ediyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri de, yapılan çalışmalar sonucunda tespit edilen ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine yakacak odun dağıtımını gerçekleştiriyor.

Sosyal belediyecilik anlayışını her zaman ön planda tuttuklarını vurgulayan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Şehrimizde yaşayan ihtiyaç sahibi aileler her zaman bizim önceliğimizdir. Pandemi döneminde Gıda Bankamız aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelerimize destek olduk ve olmaya devam ediyoruz. Her zaman yardıma muhtaç insanımızın onuru kırılmadan, gururu incinmeden yardım edebilme çabasında olduk. Soğukların başlamasıyla birlikte yakacak odun yardımlarına başladık. Ekiplerimiz, yakacak yardımlarını vatandaşlarımızın evlerine teslim ediyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her zaman yanındayız” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Salihli Belediyesi’nden 2 Bin Aileye Yakacak Yardımı