Son dakika sağlık haberleri

Sağlık

Migrene Ne İyi Gelir

Nörolojik bozukluklar içinde en sık görülen ikinci hastalık olan migren, özellikle sıcak havalarda kendini daha fazla hissettiriyor....

Sağlık

Sözleşmeli Çalışanlar İçin Sağlık Bakanlığı’na Başvuru

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş sözleşmeli çalışanların eski görev yerlerine dönme endişesi yaşadığını belirtti. Sağlık-Sen sözleşmeli...

Sağlık

Sağlıklı Bir Yaşlılık Dönemi İçin Bu Taramaları İhmal Etmeyin

Yaşam sürelerinin uzamasıyla birlikte 60 yaş ve üzerinde kişisel sağlık taramalarının önemi her geçen gün daha çok artıyor.

Sağlık

Küçük çocuklara oyuncak alırken dikkat

Uzmanı uyardı: Çocuklarda solunum yolu tıkanıklığı en sık görülen ölüm nedeni   Uzmanlar, evde travmaya ve solunum tıkanmasına neden olabilecek kazaların başında boyutu küçük oyuncaklar, çocukların yedikleri yiyecekleri çiğnemeden yutmaları olduğuna dikkat çekiyor.

Sağlık

Gençler nasıl bir düğün istiyor

Gençler sade düğün isterken, masraflar ise evlilikten vazgeçirebiliyor! Üsküdar Üniversitesi, üniversite öğrencilerinin katılımı ile gençlerin evlilik ritüellerine ilişkin düşüncelerini ortaya koyan dikkat çekici bir araştırmaya imza attı.

Sağlık

Katarakt hakkında 10 soru

Bulanık görme ve ışık hassasiyeti şikayetlerine dikkat!   Yaşlanma sürecinde en çok etkilenen organlardan biri de gözler.

Sağlık

Hasbiotech İlaç, Biosplice Therapeutics, Inc. ile orijinal ilaç geliştiriyor

Hasbiotech İlaç, Ünlü Bioteknoloji şirketi Biosplice Therapeutics, Inc.

Sağlık

Hayalleriniz kontrolden çıkabilir mi

Problemden kaçmak isteyen kişi gündüz düşlerine başvuruyor “Hayallerin kontrolden çıkması” olarak tanımlanan gündüz düşleri, kişinin yaşamını olumsuz etkileyebiliyor.

Sağlık

Covid -19’Un Yeni Varyantları BA.4 ve BA.5 Daha Dirençli Olabilir

Dünyada 6 milyondan fazla insanın hayatını kaybetmesine, çeşitli hastalıklarla karşı karşıya kalmasına ve günlük yaşam akışımızın tamamen değişmesine neden olan Covid-19’un varyantı olan Omicron’un yeni alt türlerinden BA.

Sağlık

Yataş’tan Anne Adaylarına Özel Hamile Yastığı

Türkiye’nin lider ve yenilikçi yatak markası Yataş Bedding, Hamile Uyku Yastığı ile anne adaylarının rahat ve dinlendirici bir uyku uyumalarına destek oluyor.

Sağlık

Kınık’ta Gezici Diş Sağlığı Aracında Tarım İşçilerine Sağlık Taraması

Kınık Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Ağız ve Diş Sağlığı Gezici Teşhis ve Tedavi aracı” sağlık hizmetini mevsimlik tarım işçilerinin ayağına götürüyor.

Sağlık

Erişkin Skolyozu Hakkında En Sık Sorulan 6 Soru

Çağımızın yeni halk sağlığı sorunu: Erişkin skolyozu!   Fazla kilolar, hareketsizlik, yanlış duruş ve oturuş, hatta aşırı topuklu ya da babet ayakkabılar giymek… Günümüzde gerek sağlıksız yaşam tarzı, gerekse ilerleyen yaş gibi etkenlerle erişkin skolyozu giderek yaygınlaşıyor.

Sağlık

Sağlıklı Beslenme Tutkusu Takıntıya Dönüşmesin

Sağlıklı ve dengeli beslenmek sağlıklı bir bedenin de temelini oluşturuyor.

Sağlık

Ofise dönüşlerde çalışanları neler bekliyor

Geride bıraktığımız iki yılın en önemli yeniliklerinden biri olan uzaktan çalışma modeli, birçok şirketin çalışma şeklini değiştirdi.