Pamukkale Turizm

Putin’in konuşmasından sonra artık savaşın nasıl bitebileceğini biliyoruz Vladimir Putin 9 Mayıs’ta iki şeyi yapamadı

featured

1.Zaferi kutlamak
2.Büyük bir seferberlik ilan etmek.

Dünya şimdi Rus despotunun bundan sonra ne yapmayı planladığı konusunda kafa karıştırıyor. A Haber Ajansımızın Bas Yazari Pd.Mag Murat Yüksel, Ukrayna’daki savaşın nasıl devam edip bitebileceğine dair net bir teoriye sahip.

Ekonomist ve Özel Docent A Haber ajansi Viyana temsilcisi Pd.Magistar Murat Yüksel, Ukrayna’daki savaşın nasıl devam edip bitebileceğine dair yeni bir teori sundu. Yüksel, Vladimir Putin’in 9 Mayıs’taki konuşmasını, doğu Ukrayna’daki mevcut durumu ve Rus ordusunun durumunu analiz etti.

Murat Yüksel 9 Mayıs’taki gözlemleri;
İlk olarak, Yüksel, Rusya’daki büyük “Zafer Bayramı” olan 9 Mayıs hakkındaki gözlemlerini anlatıyor.

Vladimir Putin zafer ilan etmek istese de edemedi. Murat Yüksel, çünkü bunu gösterecek kadar yeterli donanımı olmadığını düşünüyor.

Putin büyük seferberlik çağrısı yapmadı. PD.Murat Yüksel, Putin’in bunu yapmanın kendisine savaş alanında çok az avantaj sağlayacağını, ancak potansiyel olarak daha büyük iç zorluklar getireceğini bildiğine inanıyor.

Yüksel, normalden daha az asker vardı. Nedeni basit, dedi. Konuşlandırılabilir birliklerin çoğu şu anda savaş halinde.
Doc.Yüksel, “Putin’in askerleri askeri zaferin eşiğinde bir ordu sunmak yerine bitkin ve yorgun görünüyordu” diye yazıyor.

Gösteri normalden çok daha küçüktü. Yüksel, askeri geçit töreninin çok az savaş ekipmanı gösterdiğini ve hava gösterisinin tamamen iptal edildiğini açıklıyor.

Bunun nedeni, çok sayıda askeri teçhizatın kullanımda olması veya halihazırda imha edilmiş olması da olabilir.

Murat Yüksel’in gözlemlerden çıkardığı sonuçlar
Murat Yüksel, Zafer Bayramı’ndan şu sonuca varıyor: Yüksel, “Rus ordusu uzun zamandır görüldüğü gibi buharlı silindir değil” diye yazıyor. Bu, Kiev’deki yürüyüş sırasında gösterildi. Ve şimdi doğu Ukrayna’daki ikinci taarruzda da gösteriliyor. “Rusya için asgari kazanımlar varken, Ukrayna başarılı karşı taarruzlar bile başlatıyor. Ruslar toplayabildikleri hemen hemen her şeyi topladılar. Sadece birkaç yedek kaldı.” Ve bu Güc ve kuvvet yeterli görünmüyor.

Bu haberimiz de ilginizi çekebilir;  Başkan Şahin’den ramazan ayı mesajı

Bu olanlara ek olarak, Ukrayna Batı tarafından silahlandırılırken Putin’in ordusu hala büyük miktarda askeri teçhizat kaybediyor. Bu nedenle, Rus komutanlarının artık askerlerini cepheye göndermek istemediğine dair raporların olması şaşırtıcı değil.

Murat Yüksel’in savaşın sonu için senaryosu;
Yüksel mevcut durumu şöyle anlatıyor: “Şu anda herkes savaşın uzun süre devam edeceğine inanıyor. Sebep: Ukrayna, Rusya’ya herhangi bir toprak vermek istemiyor. Ve Rusya savaşa şimdi vazgeçemeyecek kadar çok yatırım yaptı.” Her şey olduğu gibi devam ederse, yakında bir çıkmaz ortaya çıkabilir. Uzun vadede her iki taraf da bu kadar çaba gösteremeyeceği için muharebe operasyonlarının azalması olasıdır.

Ancak Rusya’nın bir yenilgiye uğraması da mümkündür. Putin’in ordusu yine de Ukrayna’ya büyük zarar verebilir – örneğin hava saldırıları ve Karadeniz’de bir deniz ablukası yoluyla. Ancak güçlü Ukrayna, acı çekebileceğini ve egemenliğini koruduğunu kanıtladı.

Bu nedenle, Murat Yüksel için özellikle şu senaryo olasıdır: “Doğu Ukrayna’daki ikinci taarruzun, ilk taarruzla tamamen aynı şekilde sonuçlanması mümkündür.” Her şeyden önce, muhtemelen Rusya’nın kazanamayacağı anlaşılacaktır. Ardından müzakere masasına dönüp dönülmeyeceği tartışılacak. Ve sonra Rus kuvvetleri artık dayanamayacak ve geri çekilecek. Murat Yüksel, Son vakit haber ajansına”Ama bu sefer geri çekilmek kaybetmek anlamına gelir,” dedi.

Rusya bu gelişimden hoşlanmamalı. Geniş çaplı seferberlik de bir seçenek değilse, o zaman Putin’in yenilgiyi önlemek için tek bir çözümü var: en kısa zamanda ateşkes. Şimdiye kadar fethettiklerini kurtarabilirdi. Yüksel şöyle yazıyor: “Putin, bu savaşı katılan herkes için daha kötü hale getirmektense kayıplarını en aza indirmeye karar verebilir.”

Doc.Murat Yüksel

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü