Son dakika Kültür & Sanat haberleri

Kültür & Sanat

Ortak Kültür Tuvalde Buluştu

Türk dünyasından sanatçıların eserleriyle yer aldığı ‘Resmin Türkçesi: Türk Dünyasının Tuvalde Buluşması’ sergisi, düzenlenen basın toplantısıyla kapılarını açtı.

Kültür & Sanat

Gölcük Belediyesi kültür-sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenecek “Mahallemizde Çocuklar İçin Bi’Dünya Eğlence” etkinlikleri, çocuklara eğlenceli anlar yaşatacak.

Gölcük Belediyesi kültür-sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenecek “Mahallemizde Çocuklar İçin Bi’Dünya Eğlence” başlıyor.

Kültür & Sanat

Ediz Hun’un D&R’daki İmza Günü’ne Hayranları Akın Etti

Kültür, sanat ve eğlence dünyasının vazgeçilmez adresi D&R, Yeşilçam’ın dev isimlerinden Ediz Hun’u D&R Suadiye’de gerçekleşen imza gününde okurlarla buluşturdu.

Kültür & Sanat

15 Temmuz Destanını En Güzel Anlatan Şiir ve Kompozisyonlar Belirlendi

Gölcük Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Vatanımız ve Şanlı Bayrağımız Uğruna, Türkiye Aşkına” adlı yarışmada; 15 Temmuz destanını en güzel anlatan şiir ve kompozisyonları yazan öğrenciler belirlendi.

Kültür & Sanat

Çerkes Sürgünü, Yeniden Doğuş Dansıyla anıldı

Çerkes halkının 158 yıl önce yaşadığı acılar sanatsal bir bakış açısıyla gözler önüne serildi   İnsanlık tarihindeki en büyük trajedilerden biri olan Çerkes Sürgünü, “Yeniden Doğuş 1864 Kafkasya’dan Anadolu’ya Bir Sürgün Hikâyesi” adlı dans gösterisi ile sahnelendi.

Kültür & Sanat

Fujifilm İnovasyon Yarışması İkinci Kez Başvurularını Topluyor

Fujifilm, ilkini 2021 yılında gerçekleştirdiği; katma değeri yüksek, özgün tasarımlı ve yenilikçi projeler ortaya çıkartmayı amaçladığı inovasyon yarışmasının ikincisi için başvuruları toplamaya başladı.

Kültür & Sanat

Efes Selçuk Şeftali İle Şenlenecek Belevi Şen Şeftali Şenliği 3 Temmuz’da Efes Selçuk’ta

Efes Selçuk’un bereketli topraklarında yetişen şeftali, Belevi Şen Şeftali Şenliği’nde hayat bulacak.

Kültür & Sanat

Concorde Tower Lefkoşa’da Haktan ile Bayram Coşkusu

Haktan, 11 Temmuz Pazartesi akşamı Concorde Tower Lefkoşa’da sahne alacak.

Kültür & Sanat

Minyonlar vizyona girmek için gün sayıyor

Çılgın Hırsız (Despicable Me) serisiyle tanıştığımız ve yediden yetmişe pek çoğumuzun beğenisini kazanan Minyonlar, serinin ikinci filmi Minyonlar 2: Gru’nun Yükselişi (Minions: The Rise of Gru) ile 1 Temmuz Cuma günü yeniden sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Kültür & Sanat

KO-MEK, Dilovası sergisiyle final yaptı

12 ilçede 12 ayrı sergi düzenleyerek el emeği göz nuru ürünleri sergileyen KO-MEK son sergisini Dilovası’nda gerçekleştirdi   Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK) el emeği göz nuru eserlerin yer aldığı ilçe sergilerinin finalini Dilovası’yla yaptı.

Kültür & Sanat

Dördüncü gençlik kampı Alaçatı’da

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin gençleri doğa ve eğlenceyle buluşturduğu gençlik çadır kamplarının dördüncüsü 4-6 Temmuz tarihleri arasında Alaçatı Oasis’te düzenleniyor.

Kültür & Sanat

Perşembe Sineması’nda Bu Hafta: “A Love Unknown” [Meçhul Bir Sevgi] 30 Haziran Perşembe saat 19.00’da Salt Beyoğlu’ndaki Açık Sinema’da!

Garanti BBVA tarafında kurulan Salt’ın Perşembe Sineması’nın Normal dediğin nedir ki? temalı gösterim programı, pandemi sonrası dünyada normallik kavramını irdeliyor ve geleceği tahayyül etmede hikâye anlatımının potansiyeline vurgu yapıyor.

Kültür & Sanat

Miniklerin Yaz Tatili AKM Çocuk Sanat Merkezindeki Atölyelerle Renklenecek

Minik sanatseverler ve geleceğin sanatçı adayları için bu yaz AKM Çocuk Sanat Merkezinde dolu dolu geçecek! Atatürk Kültür Merkezi içinde çocuklar için özel olarak tasarlanan Çocuk Sanat Merkezi, sanat odaklı atölye programları aracılığıyla 4-6 yaş grubu çocukların sosyal becerilerini geliştirmelerini, zihinsel ve bedensel yetilerini keşfetmelerini ve güçlendirmelerini hedefliyor.