Son dakika Kültür & Sanat haberleri

Kültür & Sanat

AKM Heykel Yarışması’nın Kazananları Belli Oldu

Atatürk Kültür Merkezinin eşsiz mimarisini kalıcı sanat eserleri ile zenginleştirmek amacıyla düzenlediği Heykel Yarışması’nı kazanan sanatçılar belli oldu.

Kültür & Sanat

Darıca Sahili Eser Eyüboğlu ile şenlendi

Gönül Dağı Dizisi’nin sevilen oyuncusu Eser Eyüboğlu, Darıca Cevher Dudayev Sahil Parkı’ndaki konserde Akademi Lise Öğrencileri ile vatandaşlara neşeli anlar yaşattı   TRT’nin sevilen dizi Gönül Dağı’ndaki ‘Selami Ferses’ rolü ve seslendirdiği parçalarla vatandaşların gönlünde taht kuran oyuncu ve sanatçı Eser Eyüboğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kılavuz Akademi Lise Yaz Etkinlikleri kapsamında vatandaşlarla Darıca’da buluştu.

Kültür & Sanat

Gölcüklüler Açık Hava Sinema Akşamlarını Çok Sevdi

Gölcük Belediyesi ücretsiz Açık Hava Sinema Akşamları’nda oynatılan “Kızım ve Ben” adlı filme vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Kültür & Sanat

Sincanlı Hanımlar Mandala İle Stres Atıyor

Sincan Hanım Konakları, bu yaz hanımları mandala sanatı ile buluşturuyor.

Kültür & Sanat

Hülya Koçyiğit’ten Cüneyt Arkın Özel Programı

Hülya Koçyiğit ile “Film Gibi Hayatlar” bu hafta, yakın zamanda kaybettiğimiz usta isim Cüneyt Arkın’ın anıldığı özel bölümüyle ekranlarda…   Cüneyt Arkın’a saygı programında Hülya Koçyiğit’in konuğu; sinema tarihçisi Burçak Evren oldu.

Kültür & Sanat

Pop Müziğin Kraliçesi Gülşen, İstanbul’u Salladı

Türk Pop müziğinin vazgeçilmez şarkılarının kraliçesi Gülşen, benzersiz sesi ve sahne performansıyla İstanbul Festivali’nde sevenleriyle buluştu.

Kültür & Sanat

Müzik Meslek Birliklerinden Yasaklara İlişkin Ortak Açıklama

Hepimizin müziğin birleştirici gücüne ihtiyacı var   Zeytinli Rock Festivali’nin yasaklanmasının yankıları sürerken, tüm müzik meslek birlikleri, her türlü yasakçı zihniyete karşı ortak bir açıklamada bulundu.

Kültür & Sanat

Yazı kütüphanede geçirenler şenlikte buluştu

Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen “Biz Bu Yaz Kütüphanedeyiz” etkinliği, renkli bir kapanış şenliği ile sona erdi.

Kültür & Sanat

Kutlay Uyar’dan Uzay Temalı Yeni Şarkı: “Milkomeda”

Kutlay Uyar’ın yeni şarkısı “Milkomeda”, On Air Music markasıyla yayımlandı.   Sonsuzluk, beklentisiz aşk ve belirsizlikle...

Kültür & Sanat

Üsküdar Fest 22 3 Günde 300 Bin Katılımla Rekor Kırdı

TÜRKİYE’NİN EN GENÇ FESTİVALİ SON GÜNDE DERYA ULUĞ VE CEZA’YI AĞIRLADI   ÜSKÜDAR HAREM MEYDANINDA ON BİNLER 3 GÜN BOYUNCA ŞARKILARI HEP BİR AĞIZDAN SÖYLEDİ   DERYA ULUĞ VE CEZA ŞARKILARIYLA ÜSKÜDAR’I COŞTURDU   İmzasını taşıyan projelerle Türkiye’de örnekle gösterilen Üsküdar Belediyesi, gençleri müzik ve dansın eşlik ettiği muhteşem bir festivalde buluşturdu.

Kültür & Sanat

Hobbit Serisi Gece Boyunca Bilkent Center’da

Bilkent Sinema CineDerin, “Sabaha Kadar Sinema” konseptiyle 13 Ağustos’ta “The Hobbit” serisi ile hayranlarına aralıksız film keyfi sunuyor.

Kültür & Sanat

Van Büyükşehir Belediyesi Kasın Gezilerinde Hedefi Yarıladı

Van Büyükşehir Belediyesi ‘'Vanlı Kadınları Doğal Güzellikler ile Buluşturuyoruz' projesi kapsamında 25 bin kadın tarihi ve ören yerlerine götürüldü.

Kültür & Sanat

Scorpions ve Afrojack & Black V Neck & Muni Long’dan Yeni Çıkışlar

Efsane rock grubu SCORPIONS, yeni single’ı “Hammersmith” ile hayranlarıyla tekrar buluşuyor! Grup, bu yeni şarkısıyla hard rock dünyasında bir kez daha çığır açıyor.