Site icon Sizler İçin En Güncel Olayları Haberledik

Tarım ve hayvancılık sektörlerinin dev buluşmasına dünyadan ve Türkiye’den ziyaretçi akını damga vurdu!

tarim-ve-hayvancilik-sektorlerinin-dev-bulusmasina-dunyadan-ve-turkiyeden-ziyaretci-akini-damga-vurdu.jpg

Tarım ve hayvancılık sektörlerinin dev buluşması BURTARIM 2021 Bursa 18. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ve Bursa 13. Uluslararası Hayvancılık Ekipmanları Fuarı, 50’nin üzerinde ülkeden ve Türkiye’nin 67 şehrinden gelen ziyaretçiler tarafından oldukça geniş bir katılımla başladı. İlk gününde 37 bin 163 ziyaretçiye ev sahipliği yapan fuar, Balkan ülkelerinin tamamı, Rusya-Ukrayna bölgesi, Gürcistan, Azerbaycan ve Orta Asya ülkeleri, Körfez ülkeleri, Fas, Tunus Cezayir gibi Kuzey Afrika ülkelerinin yanı sıra; Kenya, Uganda, Senegal, Etiyopya gibi Orta Afrika ülkeleri ve İran’dan gelen yabancı iş insanlarının akınına uğradı. Ulusal ve uluslararası ölçekte çok sayıda firmayı bir araya getiren fuar, katılımcıları verimli iş birlikleri ile buluşturdu. Fuarda şovlar eşliğinde düzenlenen traktör ile hız ve manevra, balya yükleme gibi nefes kesen yarışmalar, oldukça renkli görüntüler yarattı.

 

BURTARIM 2021 Bursa 18. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ile Bursa 13. Uluslararası Hayvancılık Ekipmanları Fuarı’nda en yeni teknolojiler gözler önüne serilirken, Fuar Arena’da şovlar eşliğinde düzenlenecek yarışmaların da startı verildi. Fuar Arena’da kurulan parkurda farklı ekipmanlar kullanılarak yapılan yarışmalarda ter döken katılımcılar, görsel bir şölen yarattı. Katılımcılar, traktör ile hız ve manevra, balya yükleme gibi yarışmalar aracılığıyla en yeni teknolojilerle donatılan ekipmanları deneyimleme fırsatına da erişti. Milli sporcu Burcu Çetinkaya ve tarım sektörünün tanınan simalarından Ömer Kuloğlu’nun sunumuyla gerçekleşen yarışmaların birincileri sürpriz hediyelerle ödüllendirildi. Katılımcılar, fuararena.com web sitesi üzerinden kayıt yaptırarak, fuar süresince 9 Ekim tarihine kadar düzenlenecek yarışmalara katılma şansı elde edecek.  

 

İlk günde 37,163 profesyonel ziyaretçi

Tarım ve hayvancılık sektörünün 2 yıl aradan sonraki en büyük buluşmaları olan BURTARIM 2021 Bursa 18. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ve Bursa 13. Uluslararası Hayvancılık Ekipmanları Fuarı, 4 gün süresince binin üzerinde yabancı iş insanı ile ulusal ve uluslararası ölçekte 200’e yakın firmayı bir araya getirmeyi hedefliyor. Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. tarafından, TARMAKBİR iş birliği ile düzenlenen fuarların ilk gününde tarım ve hayvancılığın alanına giren en yeni teknolojiler katılımcılar ve ziyaretçiler tarafından büyük bir ilgi ile karşılandı.   Fuarın ilk gününde yurt dışından 50’nin üzerinde ülkeden ve yurt içinden 67 şehirden 37,163 profesyonel ziyaretçinin ağırlanması katılımcı firmaların yüzünü güldürdü.

 

 

Sektör fuara olan ilgiden memnun

Fuarın son 2 yıldır tarım sektöründe yapılan en büyük fuar organizasyonu olması, katılımcıların memnuniyetini arttırdı. Pandemi tedbirlerinin titizlikle uygulandığı fuara katılan firmalar, 2 yıllık aranın ardından bir araya gelerek fuarın ilk gününde verimli iş birliklerine yönelik adımlar attı. Pandemi şartlarına rağmen oldukça geniş katılımla gerçekleşen fuarda, sektör beklentilerinin üzerine çıkan bir tablo çizildi. Ulusal ve uluslararası ölçekte çok sayıda firmanın fuarda temsil gücü oluşturması, katılımcıların memnuniyet düzeyini artırdı. Fuarın sunduğu firma çeşitliliği, memnuniyet düzeyindeki artışta başrol oynadı.  

 

Büyük çaplı alımlar bekleniyor

Fuarda sergilenen ürünler aracılığıyla tarım ve hayvancılık sektörünün ulaştığı son nokta gözler önüne serildi. Fuara yönelik yabancı ilgisinin Türkiye’den büyük çaplı alımları da beraberinde getireceği belirtiliyor. Hem katılımcı hem de ziyaretçi sayıları açısından beklentinin üzerinde bir katılımla başlayan fuarın, ihracat faaliyetlerine büyük bir değer kazandırması beklentiler arasında ilk sırada yer alıyor. 

 

 

TÜYAP Hakkında: Tüyap, Türkiye’nin ilk fuarcılık şirketi olarak 1979’da Bülent Ünal tarafından kuruldu. Türkiye’de fuarcılığın gelişiminin öncüsü olan Tüyap Fuarcılık Grubu kuruluşundan bugüne kadar yurt içinde 1.801, yurt dışında ise 39 ülkede 197 fuar gerçekleştirdi. Geride bıraktığı 42 yılda Tüyap, 127 ülkeden 331 bin 643 firmaya hizmet verdi ve düzenlediği fuarlarda 213 ülkeden 66 milyon 255 bin 558 ziyaretçiyi ağırladı.  Çin, Rusya ve Afrika’da ilk Türk ihraç ürünleri fuarlarını organize eden şirket, halen yılda ortalama 10 yurt dışı fuara Türk milli katılımı organize ediyor. Türkiye’de kendi fuar merkezine sahip tek özel sektör fuarcılık kuruluşu olan Tüyap, profesyonel kadrosu ve 100’ü aşkın meslek örgütü ile uzun vadeli iş birlikleri yaparak, Türkiye’de sahip olduğu ve işlettiği 7 fuar merkezi ve 4 ülkede sahip olduğu uluslararası ofisi ile düzenli ihtisas fuarları gerçekleştiriyor. Yeni dönemde ‘ticaret için önce sağlık’ mottosuyla fuarlarını düzenleyen Tüyap, Türk Standartları Enstitüsü’nün Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programı şartlarını yerine getirerek TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi almaya hak kazanan ilk fuarcılık şirketi olmanın sorumluluğuyla, dijital olanaklarını da seferber ederek hibrit fuarlar düzenlemeyi sürdürüyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Exit mobile version