Haber, Son Dakika Haberleri ve Güncel Haberler - Haberledik
HV
01 HAZİRAN Perşembe 02:37

Yeryüzü Doktorları: “Yeryüzünün Şifası Kurban Bağışı”

Yeryüzü Doktorları “Yeryüzünün Şifası Kurban Bağışı” adlı kurban kampanyası ile hem yurt içinde hem yurt dışında ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor

Gündem
Giriş Tarihi : 24-05-2023 14:53
Yeryüzü Doktorları: “Yeryüzünün Şifası Kurban Bağışı”

Yeryüzü Doktorları “Yeryüzünün Şifası Kurban Bağışı” adlı kurban kampanyası ile hem yurt içinde hem yurt dışında ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor

Bu yıl başta deprem bölgesi olmak üzere hem yurt içinde hem uzak coğrafyalarda “Yeryüzünün Şifası Kurban Bağışı” diyerek kurban organizasyonları düzenleyecek olan Yeryüzü Doktorları, yurt içi kurban hisse bedelini 6000 TL, yurt dışı kurban hisse bedelini ise 2600 TL olarak belirledi.

Dernek, 2023 yurt dışı kurban organizasyonlarını Afganistan, Benin, Çad, Etiyopya, Hindistan, Kamerun, Nijer, Somali, Tanzanya, Filistin, Yemen, Suriye, Kazakistan ve Azerbaycan olmak üzere toplam 14 ülkede gerçekleştirecek. Bugüne kadar 235 bin 346 hisse kurbanı ihtiyaç sahiplerinin sofralarına sağlık olmak için ulaştıran dernek, bu kurban döneminde de bağışçılarının kurban vekaletleri ile yeryüzünün farklı coğrafyalarında bayramın bereketini yaşatacak.

Deprem bölgelerinde de kurban dağıtımı yapacak

Deprem bölgesinde ilk günden beri kurduğu çadır hastaneler ile 121 bin 367 kişiye hizmet veren Yeryüzü Doktorları, Kurban Bayramı boyunca hem depremzedelerin hem de yurt içindeki diğer ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam edecek.

Kurban kampanyasına dair açıklamalarda bulunan Yeryüzü Doktorları Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Dr. Yahyahan Güney, Yeryüzü Doktorları olarak bu yıl da Kurban Bayramında hem yurt içinde hem yurt dışında yüzleri güldürmek için çalışacağız. Tabii yurt içindeki önceliğimiz depremzedelerimiz olacak. Biz sağlık alanına odaklanmış bir dernek olarak 18 yıldır kurban organizasyonlarını da koruyucu sağlık programımız çerçevesinde gerçekleştiriyoruz. İslami usul ve kurallara uygun şekilde yürüttüğümüz operasyonlarda kurban kesim işlemlerinin hemen sonrasında, bizlere ulaşan emanetleri iyiliğin yolunu gözleyen ihtiyaç sahipleri ile buluşturuyoruz. Bu yıl da bağışçılarımıza “Yeryüzünün Şifası Kurban Bağışı” adlı kampanyamız ile sesleniyoruz. Gelin, sizler de destek verin; kurban vekaletleriniz ihtiyaç sahiplerine şifa olsun.” dedi.

Haber MerkeziHaber Merkezi

YORUMLAR