Haber, Son Dakika Haberleri ve Güncel Haberler - Haberledik
HV
06 HAZİRAN Salı 08:47

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a montaj video davası açıldı

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a mitingde montajlanmış video yayınladığı için 1 milyon TL'lik tazminat davası açtı.

Siyaset
Giriş Tarihi : 24-05-2023 18:24
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a montaj video davası açıldı

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a mitingde montajlanmış video yayınladığı için 1 milyon TL'lik tazminat davası açtı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın seçim mitinglerinde yayınladığı, CHP’nin “haydi” isimli reklam filmine PKK yöneticilerinin görüntülerinin eklendiği montajlanmış video yargıya taşındı.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 1 milyon TL’lik manevi tazminat davası açtıklarını bildirdi.

Avukat Çelik, Erdoğan’ın mitinglerinde ve katıldığı televizyon programlarında izlettiği montaj ve kurgu videolar nedeniyle tazminat davası açtıklarını duyurdu.

'Montajcıbaşından hesap sormak üzere davamızı açtık'

Çelik’in, Twitter hesabından bugün yaptığı açıklama şöyle:

Genel Başkanımız ve 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatı gereğince; Türk tarih ve kültürü ile özdeşleşmiş ‘Mertçe Mücadele’ etik değerinden bihaber olan, Müfteriliği ise değer olarak benimseyip içselleştirmiş bulunan, Montajcıbaşından yani Erdoğan'dan; Montaj video sahtekârlıklarının hesabını sormak üzere davamızı açtık! Ancak bu kez Erdoğan’ın ederini gözetmedik! Kişiliğine biçilen değeri aşarak, 1 Milyon TL miktarlı olarak dava açma yoluna gittik: Şehitlerimizin çocuklarına eğitim bursu olarak dağıtılmak üzere.”

Erdoğan TRT Haber'de katıldığı canlı yayında sözkonusu video için "ama montaj ama şu bu" diyerek görüntülerin montajlanmış olduğunu kabul etmişti.

Haber MerkeziHaber Merkezi

YORUMLAR