Haber, Son Dakika Haberleri ve Güncel Haberler - Haberledik
HV
04 HAZİRAN Pazar 03:14

Kahramanmaraş'ta Jandarma, Günlük 7 Bin Depremzedeye Yemek Çıkarıyor

Kahramanmaraş'ta büyük yıkıma neden olan 2 büyük depremin ardından bölgeye gelen Jandarma Genel Komutanlığı mobil mutfak aracı, günlük 11 bin ekmek ve 7 bin sıcak yemek çıkararak depremzedelere hizmet veriyor.

Gündem
Giriş Tarihi : 26-02-2023 22:44
Kahramanmaraş'ta Jandarma, Günlük 7 Bin Depremzedeye Yemek Çıkarıyor

Kahramanmaraş'ta büyük yıkıma neden olan 2 büyük depremin ardından bölgeye gelen Jandarma Genel Komutanlığı mobil mutfak aracı, günlük 11 bin ekmek ve 7 bin sıcak yemek çıkararak depremzedelere hizmet veriyor. Jandarma aracı önünde yemek saatlerinde ise uzun kuyruklar oluşuyor.

Kahramanmaraş ve 10 şehirde yıkıma neden olan depremlerin ardından, Jandarma Genel Komutanlığı'na harekete geçerek depremzedeler için 2 mobil mutfak TIR'ı görevlendirdi. İçerisinde aşçı ve mobil mutfak personelinin yer aldığı TIR'lar Kahramanmaraş Milli İdare Meydanı'nda konuşlandırılırken, günlük sıcak yemek ve ekmek çıkararak depremzedelerin gıda ihtiyacını karşılıyor. İki TIR'da günlük 7 bin kişiye sıcak yemek pişirilirken, 11 bin de ekmek yapılıyor.

Depremzedeler, Jandarma Genel Komutanlığı önünde yemek saatlerinde ücretsiz sıcak yemek için uzun kuyruklar oluşturuyor.

Jandarma Genel Komutanlığı'nın deprem bölgesinde dağıttığı sıcak yemeğin çok önemli olduğunu ifade eden Salim Şahin, 'Ben Niğde'den yardım amaçlı geldim. Şoförlük yapıyorum, hafriyat taşıyorum. Daha önce burada yemek yedim ve memnunum. İlgi alaka çok güzel' dedi.Depremzede Hasan Bekçioğulları da çok lezzetli yemek çıkarıldığı için yemek saatlerinde Jandarma TIR'ına geldiğini belirterek, 'Ellerine sağlık. Allah devletimize zeval vermesin.

Hizmet çok harika. Şu anda ev yok, bark yok. Tamamen dışarıdayız. Kendi imkanlarımızla günümüzü geçirmeye çalışıyoruz. Bu sıcak yemek bizim için çok iyi oldu. Allah razı olsun' şeklinde konuştu. Yemek sırasında bekleyen Mustafa Özbek ise depremin hemen ardından gelen TIR sayesinde sıcak yemek yediklerini belirterek, 'Depremzedeyim, evimiz ağır hasarlı. Mobil mutfak depremin hemen ardından beri burada. Yemekleri çok güzel. Komutanlar sağ olsunlar her türlü ihtiyacımızı gideriyor' ifadelerini kullandı.

Haber MerkeziHaber Merkezi

YORUMLAR