Haber, Son Dakika Haberleri ve Güncel Haberler - Haberledik
HV
27 OCAK Cuma 06:48

Gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu’na Yapılan Engellemeyi Kınıyoruz

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye soru sormak isteyen gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu’nun, sözlü ve fiziki müdahalede bulunularak engellenmesini kınıyoruz. Bir gazeteciye yapılan böylesi bir müdahale kabul edilemez.

Gündem
Giriş Tarihi : 24-01-2023 18:19
Gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu’na Yapılan Engellemeyi Kınıyoruz

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, MHP Genel haberleri/baskani" class="taglink" title="Başkanı Haberleri">Başkanı Devlet Bahçeli'ye soru sormak isteyen gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu’nun, sözlü ve fiziki müdahalede bulunularak engellenmesini kınıyoruz. Bir gazeteciye yapılan böylesi bir müdahale kabul edilemez.

Amerika’nın Sesi (Voice of America) muhabiri Yıldız Yazıcıoğlu, bugün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye grup toplantısı çıkışında diğer meslektaşlarıyla birlikte soru sormak istemiştir.

Kamuoyunun cevabını merak ettiği soruları yönelten Yazıcıoğlu’na sinirlenen Bahçeli, “Hadi işine bak” diyerek tepki göstermiş; milletvekilleri ve korumalar da sözlü ve fiziki müdahalede bulunarak meslektaşımızı oradan uzaklaştırmıştır.  

Yıllardır yerli ve yabancı basın kuruluşunda çalışan deneyimli gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu’na yapılan bu müdahale, halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkını hedef almıştır, kabul edilemez.  

MHP’li yetkililerin olayın ardından yaptıkları açıklamalarda, Yıldız Yazıcıoğlu hakkında çalıştığı kurum üzerinden iftira kampanyası başlatılması ise son derece vahimdir, çirkindir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında gazeteciye yapılan bu müdahaleyi şiddetle kınıyor, sorumluları özür dilemeye davet ediyoruz.

İZMİR GAZETECİLER CEMİYETİ YÖNETİM KURULU

Haber MerkeziHaber Merkezi

YORUMLAR