Haber, Son Dakika Haberleri ve Güncel Haberler - Haberledik
HV
04 HAZİRAN Pazar 03:28

Gazeteci Seyhan Avşar hakkında soruşturma başlatıldı

Hatay'da “hırsızlık ve yağma” iddiasıyla Altınözü Jandarma Komutanlığı’nca gözaltına alınan gencin gözaltı sırasında uğradığı işkence nedeniyle hayatını kaybettiği iddiasını haberleştiren Halk TV muhabiri Seyhan Avşar hakkında soruşturma başlatıldı.

Gündem
Giriş Tarihi : 23-02-2023 19:20
Gazeteci Seyhan Avşar hakkında soruşturma başlatıldı

Hatay’da bir gencin işkence sonucu hayatını kaybettiği iddiasını haberleştirmesi nedeniyle Halk TV muhabiri Seyhan Avşar hakkında soruşturma başlatıldı.

Halk TV’nin aktardığına göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca resmen başlatılan soruşturmada Seyhan Avşar’ın gecikmeye mahal verilmeden ifadesinin alınması istenirken soruşturmanın hakaret ve iftara suçlamasıyla başlatıldığı öğrenildi.

Başlatılan soruşturmaya ilk tepki Çağdaş Hukukçular Derneği’nden geldi. Derneğin sosyal medyada hesabından yaptığı açıklamada, “Derneğimizin takipçisi olduğu işkence dosyasını haberleştirdiği için gazeteci Seyhan Avşar hakkında soruşturma başlatıldığını öğrendik. Seyhan Avşar'ın yanındayız, savcılar basın emekçileriyle değil işkencecilerle mücadele etmelidir” denildi.

NE OLMUŞTU?

Hatay’da hırsızlık ve yağma yaptığı iddia edilen kişiler gözaltına alındı. Söz konusu kişiler ifadelerinde, Sabri Güreşçi denilen şahsın kendileriyle beraber hareket ettiğini belirtti.

Jandarma ise soruşturma çerçevesinde Güreşçi ailesinin Büyükburç Mahallesi’ndeki evlerine giderek Sabri Güreşçi’yi gözaltına almak istedi. Kardeş Ahmet Güreşçi’nin itirazı üzerine o da gözaltına alınarak Altınözü Jandarma Komutanlığı’na götürüldü.

Aileleri de arkalarından gitti. Bahçede bekleyen aile, akşam saat 19.30 civarında battaniye içerisinde birinin çıkarıldığını fark etti. Hastaneye giden aile, çocuklarının acil olarak götürüldüğünü ve yaşamını yitirdiğini öğrendi.

Yüzünde ve vücudunda ağır darp izleri olduğunu belirlenen Ahmet Güreşçi’nin Altınözü Jandarma Komutanlığı’nda uğradığı işkence nedeniyle yaşamını yitirdiği iddia edildi.

Haber MerkeziHaber Merkezi

YORUMLAR