Haber, Son Dakika Haberleri ve Güncel Haberler - Haberledik
HV
27 OCAK Cuma 02:06

Galatasaray Başkanı Dursun Aydın Özbek’ten Anadolu Ajansı’na açıklamalarda bulundu

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun kulübümüze verdiği orantısız tribün cezası hakkında Anadolu Ajansı’na açıklamada bulundu.

Spor
Giriş Tarihi : 21-01-2023 00:58   Güncelleme : 21-01-2023 01:01
Galatasaray Başkanı Dursun Aydın Özbek’ten Anadolu Ajansı’na açıklamalarda  bulundu

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun kulübümüze verdiği orantısız tribün cezası hakkında Anadolu Ajansı’na açıklamada bulundu. Sezon başından bu yana adaletten yoksun kararlar alındığına vurgu yapan Başkan Dursun Aydın Özbek, 25 bin kişiye ceza verilmesinin adaletle bağdaşamayacağını dile getirdi.

 

Başkan Özbek’in açıklamaları şu şekilde:

“Profesyonel Disiplin Kurulu sezon başından beri adaletsiz, orantısız, herhangi bir hukuki gerekçeyle açıklanamayacak kararlar veriyor. Bu son karar ne kadar art niyetli olduklarını net bir şekilde gösterdi. PFDK başkanının cübbesini giyip adaletli kararlar almasını beklerken, o sırtında Fenerbahçe formasıyla kararlar almaya devam ediyor.”

“TÜM TÜRKİYE CANLI YAYINDA ŞAHİT OLDU”

“Geçmişte birçok maçta rakiplerimize küfür yüzünden verilen cezalara bakın, bir de Galatasaray’a verilen cezalara… Fenerbahçe maçının çoğunluğunda tüm stat koro halinde bize sinkaflı tezahürat yaptılar. Tüm Türkiye canlı yayında şahit oldu bu küfürlere… Oradaki gözlemci kafasını başka yere çevirip, kulaklarını da tıkadı demek ki… Orada çıkan cezaya bakın, bir de Hatay maçından sonra bize verilen cezaya bakın. Ayıptır, ayıp…”

“STADIMIZIN YARISINI KAPATTINIZ”

“40 bloğa yasak demek, yaklaşık 25.000 Galatasaray taraftarı demek… Stadımızın yarısını kapattınız…”

Gelsinler bize Hatay maçında 25.000 kişinin küfür ettiğini göstersinler. Olacak iş midir bu? Ne hukuk var ne adalet var, ne göz var ne izan var…”

“Her seferinde kendilerine ayrıcalık isteyenlerin ve onların kurmak istedikleri bu adaletsiz düzene alet olan kurulların düzelmesi için haftalardır sabrediyoruz. Artık buna dur demenin zamanı geldi. Galatasaray’a karşı verilen cezalarda sezon başından beri bu kadar cömert davranmalarını anlıyorum. Galatasaray’dan, onun büyük taraftarının gücünden çekiniyor, korkuyorlar.” 

“GALATASARAY’IN SESİNİ KESECEK BİR GÜÇ OLMADI, OLAMAZ”

Yalnız şunu kimse unutmasın, bugüne kadar Galatasaray taraftarının sesini kesecek herhangi bir güç olmadı, bundan sonra da olamaz.

Biz, Cumartesi günü, tüm taraftarlarımızla kenetlenmiş bir şekilde Ali Sami Yen’de olacağız.

Ve daha gür bir sesle takımımız için bağıracağız, karşımızdaki bu ahlaksız ittifakı yıkacağız. Sonunda iyi olanlar kazanacak”.

“Biz, Türk Futbolu’na ‘herkes için adaleti‘, bunlara rağmen getireceğiz.”

Haber MerkeziHaber Merkezi

YORUMLAR