Haber, Son Dakika Haberleri ve Güncel Haberler - Haberledik
HV
31 MART Cuma 22:39

Ergin Ataman Anadolu Efes Maç Sonu Değerlendirmesi yaptı

Turkish Airlines Euroleague 20. hafta maçında Almanya’nın Bayern Münih takımına İstanbul’da 89-81 mağlup olan Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısında görüşlerini şöyle açıkladı

Spor
Giriş Tarihi : 21-01-2023 00:52
Ergin Ataman Anadolu Efes Maç Sonu Değerlendirmesi yaptı

Turkish Airlines Euroleague 20. hafta maçında Almanya’nın Bayern Münih takımına İstanbul’da 89-81 mağlup olan Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısında görüşlerini şöyle açıkladı:“Bizim için çok zor bir mağlubiyetti, yirmi beş dakika mükemmel oynadıktan sonra oyunun kalan bölümünde durduk. Bu mağlubiyeti açıklayacak bir bahane yok, yorum yapmak çok zor. Üçüncü çeyreğin ortasından sonra oyun değişti, rotasyonlara girdik, oyuncu değiştirdik.

Fakat hücumda kaçırdığımız şutlardan sonra savunma yapmayı unuttuk. Bayern Münih’te Othello Hunter ve Augustine Rubit çok önemli şutlar soktular. Panik yaptık ve kaybettik. Bizim için önemli istatistiklerden biri de rakibimizin on hücum ribaundu aldığı maçta bizim sadece iki hücum ribaundu almamızdı.

Neredeyse attığımız her şutu sokacağımıza inandık ve ribaundları zorlamadık, bu da mental bir problemdi. Bizim gibi güçlü takımlar birkaç sayı öndeyken maç kaybediyorsa hata tamamen coach’a aittir.”

Haber MerkeziHaber Merkezi

YORUMLAR