Haber, Son Dakika Haberleri ve Güncel Haberler - Haberledik
HV
31 MART Cuma 21:06

18 Mart'ı " Çanakkale" türküsü ile andılar

Şanlı tarihimizin en önemli günlerinden birisi olan 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümü çeşitli etkinliklerle anılıyor.

Kültür Sanat
Giriş Tarihi : 17-03-2023 17:52
18 Mart'ı

Şanlı tarihimizin en önemli günlerinden birisi olan 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümü çeşitli etkinliklerle anılıyor . 

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi 108. yıl dönümü dolayısıyla İstanbul'da bulunan Halit Armay Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri hazırladıkları "Çanakkale"programı ile andılar. Coşku ile geçen etkinliğe öğrenciler büyük ilgi gösterdiler. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan anma etkinliklerinde konuşan okulun tarih öğretmeni Nurdan Engin "Çanakkale Zaferi" hakkında bilgi verdi. Konuşmaların ardından okul öğrencileri "Çanakkale Destanı" gösterisi ile büyük alkış topladı. 

Müzik öğretmeni Gülnaz Ardabak yönetimindeki okulun müzik grubu ise " Çanakkale" türkülerini seslendirdiler. " Çanakkale" türküsü öğretmenler ve öğrencilerden büyük alkış topladı.   

Okul Konferans salonundaki anma etkinliklerine Halit Armay Anadolu Lisesi Müdürü Sahra Alkan, Müdür Yardımcıları Behiç Korkutan,İrem Erdoğan Bal ve öğretmenler ile öğrenciler katıldı.

Haber MerkeziHaber Merkezi

YORUMLAR