Pamukkale Turizm

Ekonomi’den son dakika haberler

Ekonomi

Mera İyileştirme ve Yönetimi Projesi Kapsamında Uygulanan Mera Tohumu Ekimi ve Gübre Atımının Meyveleri Toplanmaya Başlanıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Malkara Belediyesi ve Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi ile birlikte, üreticilerimize destek olmak amacıyla Mera İyileştirme ve Yönetimi Projesi kapsamında Karamurat Mahallesinde uygulanan mera tohumu ekimi ve gübre atımının meyveleri toplanmaya başlanıldı.

Ekonomi

Tefecilere değil fakir fukaraya para verilmeli

BTP Genel Başkan Yardımcısı Prof.

Ekonomi

“Konut Finansman Destek Paketlerine Yoğun İlgi”

Emlakjet verilerine göre, Türkiye’nin yüzde 70’i konut finansman destek paketlerinden yararlanmayı düşünüyor:   Çevrimiçi gayrimenkul platformu Emlakjet, 400 bine ulaşan satılık ve kiralık emlak ilanından oluşan veri tabanında gerçekleşen hareketler doğrultusunda 9 Mayıs tarihinde açıklanan konut finansman destek paketlerine yönelik ilgiyi özel araştırma dosyasında inceledi.

Ekonomi

Finans ve muhasebe mesleği daha iyi bir dünyanın inşasında kritik bir role sahip olacak

“ACCA- TEV Geleceğin Finansçıları Mentorink Projesi Kapanış Webinarı” yapıldı.

Ekonomi

Marriott International, Türkiye Kadın Liderlik Girişimi’ni başlattı

Marriott International, Kadın Liderlik Girişimi’ni, Türkiye’de gerçekleştirdiği lansman ile Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da genişletmeye devam ediyor.

Ekonomi

İSİB, VSK International Trade Fuarı’na Info Stand ile Katıldı

VSK International Trade Fuarı, 17-20 Mayıs tarihlerinde Hollanda’nın Utrecht şehrinde gerçekleştirildi.

Ekonomi

ING’den Birikimlerini Yatırım Fonu İle Çeşitlendirenlere, E-Turuncu Hesap’ta Yüzde 21 Hoş Geldin Faizi

 ING Türkiye’nin geliştirdiği kampanya kapsamında ilk defa e-Turuncu Hesap açan ING’liler, birikimlerini yatırım fonlarıyla çeşitlendirerek, e-Turuncu Hesap’ta 21 Ekstralı Hoş Geldin Faizi kazanabiliyor.

Ekonomi

21. Uluslararası Kemer Sualtı Günleri Ödül Töreni Yapıldı

Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) önderliğinde Akdeniz Üniversitesi, Kemer Belediyesi ve Akdeniz Arkeoloji Derneği ile birlikte organize edilen 21’inci Uluslararası Kemer Sualtı Günleri’nin ödül töreni yapıldı.

Ekonomi

Kredi Kartı Asgari Tutarı Nasıl Hesaplanır

Kredi kartı günümüzde en çok kullanılan ödeme...

Ekonomi

Çimentonun Estetik Kullanımları Ödüllendirildi

Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası’nın (ÇEİS), çimentonun estetik ve yenilikçi kullanımını teşvik etmek için düzenlediği “Yapı Tasarım Yarışması’nın ödülleri sahiplerini buldu.

Ekonomi

Fitch Ratings’ten Şekerbank’a not artışı

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch Ratings, Şekerbank’ın Uzun Vadeli Ulusal Notu’nu Banka’nın yükselen finansal performansı doğrultusunda  “BB+(tur)” dan “BBB-(tur)”e yükseltti.

Ekonomi

Emirates Grup 2021-22 Sonuçlarını Açıkladı

Grup, COVID-19’un devam etkisi nedeniyle yıllık 3,8 milyar AED (1 milyar ABD Doları) zarar açıklayarak, dnata’nın tekrar kâra geçmesiyle birlikte geçen yıla göre önemli bir iyileşme kaydetti.

Ekonomi

Rolls-Royce, mtu jeneratörleri ile “net sıfır” hedefine doğru ilerliyor

Power Systems İş Birimi, mtu dizel motorlarının sürdürülebilir yakıtlarla çalışabildiğini onaylamaktadır mtu dizel motorları, modifikasyona gerek kalmadan tam performans göstermektedir Hidro-işlem görmüş bitkisel yağlar ile yüzde 90’a kadar CO2 tasarrufu sağlanıyor   Rolls-Royce, elektrik üretiminde EN15940 sertifikalı sentetik dizel yakıtları kullanan 4000 Serisi ve 1600 Serisi dizel motorlarının geçen yıl belirlenen “net sıfır” hedeflerine ulaşması yolunda önemli bir adım attı.

Ekonomi

TSB Başkanı Benli: “Sigorta Kıymet Bilmektir”

Sigorta sektörünün çatı kuruluşu Türkiye Sigorta Birliği, 11.

Ekonomi

Cigna, Sigorta Haftasında Ferdi Kaza Sigortası Hediye Ediyor

Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik, bireylerin sigorta farkındalığını artırmak ve sigortanın önemine değinmek amacıyla, bu yıl 23 Mayıs – 29 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Sigorta Haftası’na özel bir kampanya düzenledi.

Ekonomi

Brisa’nın Lassa lastikleri, Beko Loder araçlarda

Türkiye lastik sektörü lideri Brisa’nın Beko Loder araçlarda kullanılmak üzere özel olarak tasarladığı Earth Gripper (EG) desenli Lassa lastikler, Çukurova Makina’nın Beko Loder’lerini güçlendiriyor.

Ekonomi

Türkiye İmsad İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi Sonuçları Açıklandı

Sektör yüksek sezondan ümitli   Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi’nin 2022 yılı nisan ayı sonuçları açıklandı.