Ekonomi’den son dakika haberler

Ekonomi

Metro Türkiye’den Slow Food Aşçı Dayanışması Türkiye ile İş Birliği

Metro Türkiye’nin gastronomi platformu Gastronometro, Slow Food Aşçılar Dayanışması Türkiye ile iş birliği gerçekleştirdi.

Ekonomi

Yaz dönemi geldi, karavanlara talep arttı

Özgür bir tatil arayışında olanlar tercih ediyor:   Okulların kapanıp yaz tatilinin başlaması ile birlikte tüketiciler tatil planı yapmaya başladılar.

Ekonomi

Nilüfer Bostan sayısı 5’e çıktı

Türkiye’nin dört bir köşesindeki kooperatiflerin ürünlerini, “Nilüfer Bostan” markasıyla açtığı satış noktasında tüketiciyle buluşturan Nilüfer Belediyesi, İhsaniye’den sonra Ataevler, Altınşehir, Balat ve Yüzüncüyıl Mahallesi’nde Nilüfer Bostan satış noktasını hizmete sundu.

Ekonomi

BinBin’in yurt dışındaki ikinci durağı belli oldu

Mikromobilite alanında Bulgaristan yatırımıyla yurt dışına açılan ilk Türk şirketi olan BinBin, Bosna Hersek’te de hizmete başladı.

Ekonomi

Türkiye’nin Yapay Zeka Lideri CBOT, 5 Yılda 5 Milyar Konuşma ve 45 Milyon Dolarlık İhracat Hedefliyor

Türkiye’nin uçtan uca müşteri hizmetleri otomasyonunda lider yapay zekâ şirketi CBOT, Türk mühendislerinin yetkinlikleriyle geliştirdiği teknoloji ve imza attığı sanal asistan projeleri odağında teknoloji ihracatını artırmak üzere çalışmalarını hızlandırıyor.

Ekonomi

Emirates, Meksika uçuşlarını artırıyor

Havayolu, 23 Haziran'dan itibaren Mexico City’de günlük uçuşlarla hizmet vermeye başladı   Emirates, 23 Haziran 2022'den itibaren Mexico City (MEX) uçuşlarını artırarak şehre Barselona (BCN) üzerinden günlük seferlere başladı.

Ekonomi

Türkiye Finans’tan Emekli Maaşını Taşıma Fırsatı

3500 TL’YE VARAN PROMOSYON ÖDEMESİ ve 2500 TL’YE VARAN NAKİT ÖDÜLÜ İLE    Türkiye Finans Katılım Bankası, emekli maaşını Türkiye Finans’a taşıyan kişilere 3.

Ekonomi

SHURA ‘Yeşil Yeni Düzen Bağlamında Türkiye’de Enerji Dönüşümünün Finansmanı’ Raporu: Türkiye’nin Yatırım İhtiyacı 135 Milyar Dolar!

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi, ‘Yeşil Yeni Düzen Bağlamında Türkiye’de Enerji Dönüşümünün Finansmanı’ raporunu açıkladı.

Ekonomi

Kocaeli Lojistik Çalıştayı’nda ulaşım ve lojistik ele alınacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından düzenlenen "Körfez Lojistik Çalıştayı", 30 Haziran’da Kongre Merkezinde gerçekleşecek   Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın düzenlediği Körfez Lojistik Çalıştayı, 30 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında Kocaeli Kongre Merkezinde gerçekleşecek.

Ekonomi

PwC Türkiye ekibi 11 yeni şirket ortağıyla güçleniyor

PwC Türkiye, 11 yeni şirket ortağıyla tüm hizmet birimlerinde  ekibini güçlendirmeye ve büyümeye devam ediyor.

Ekonomi

PepsiCo Türkiye IT Direktörlüğü Görevine Serkan Yılmaz Atandı

Dünyanın en büyük yiyecek ve içecek şirketlerinden biri olan PepsiCo'nun, en önemli operasyonlarından biri olarak öne çıkan PepsiCo Türkiye’de daha önce IT Satış, Data&Dijital Ürün Lideri olarak görev yapan Serkan Yılmaz, 1 Haziran 2022 tarihi itibariyle Türkiye IT Direktörü olarak atandı.

Ekonomi

AdBlue ile Daha Yeşil Lojistik Mümkün

Dizel motorlu araçlarda kullanılan AdBlue, Yeşil Lojistik ve Avrupa Yeşil Mutabakat hedeflerine uyumu kolaylaştırıyor, lojistikte sürdürülebilirliği artırıyor.

Ekonomi

İşletmelere VakıfBank garantisi ile tahsilat süreçlerini yönetme kolaylığı geliyor: ‘Vinov İşyeri’

VakıfBank, kısa süre önce devreye aldığı yenilikçi ödeme ve tahsilat ekosistemi Vinov kapsamında, işletmelerin kendi alacaklarını kolaylıkla yönetebilecekleri ve tahsilatlarını VakıfBank garantisi ile gerçekleştirecekleri Vinov İşyeri uygulamasını hizmete sundu.