Eğitim’den son dakika haberler

Eğitim

Yaz Tatilinde Son Bir Ay Önerileri

Okul öncesi verimli bir tatilin püf noktaları!   Yaz tatilinde pek çok anne baba, çocuklarını sıkmadan, eğlenirken öğrenmelerini de sağlayacakları aktivite arayışında oluyor.

Eğitim

Darüşşafaka Bağış Sertifikaları ile Eğitimde Fırsat Eşitliği’ne destek olun!

Doğum günü kutlaması, yeni iş ve nikâh tebriği gibi özel günler için çeşitli formatlarda bağış sertifikaları sunan Türkiye’nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu Darüşşafaka Cemiyeti; özel gün sertifikaları aracılığıyla “eğitimde fırsat eşitliği” misyonuna katkıda bulunmak isteyenleri desteğe bekliyor.

Eğitim

EÜ, Özbek Üniversiteleri ile iş birliği ağını genişletiyor

 Ege Üniversitesi, Türk Dünyasına yönelik akademik açılımını sürdürüyor   Ege Üniversitesi, uluslararasılaşma misyonu kapsamında Türk Cumhuriyetleri ile iş birliği ağını genişletmeye devam ediyor.

Eğitim

Kocaeli Büyükşehir, 50 okulda özel eğitim sınıfları yapacak

Özel bireylere yönelik projeleri ile onları sosyal hayata kazandıran Büyükşehir, kent genelindeki 50 okulda özel eğitim sınıfları yapım işi için ihale düzenledi   Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kent genelindeki özel gereksinimli bireylerin ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Eğitim

Rağmen kampının üçüncüsü Eylül ayında

Başka Bir Engelli Politikası Mümkün   İzmir Büyükşehir Belediyesi, “Elim Sende” farkındalık projesi kapsamında üniversite ve lise öğrencilerine yönelik “Rağmen” başlığıyla iki kamp düzenledi.

Eğitim

Dokuz Eylül’den Uluslararasılaşma Hamlesi

Almanya’nın en köklü uluslararası akreditasyon kurumu Foundation For International Business Administration Accreditation'ın (FIBAA) Başkanı Diane Freiberger ve Slovenya Yükseköğretim Kalite Kurulu (NAKVIS) Başkanı Dr.

Eğitim

7’den 70’e kitap kampanyasına destek oldular

Binin üzerinde bağış yapanların adı kütüphanelerde yaşayacak   İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Her Mahalleye Bir Kütüphane” kampanyası başka bir kütüphaneyi mümkün kıldı.

Eğitim

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ‘Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi’ Çalışmalarında da Hız Kesmiyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan 'Temel Eğitimde 10.

Eğitim

Engelli bireyler 7 sanat dalında eğitim alacak

7 sanat dalında dalında eğitim alacak olan engelli bireyler Temel Oyunculuk eğitimlerine başladı   Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 16-29 yaş arası 250 engelli birey için iki aşamalı olarak gerçekleştireceği ‘Sanat İçin Ben de Varım’ projesi kapsamında eğitimlere başladı.

Eğitim

Çocuğunuz okuma yazmayı unutmuş olabilir

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 18 milyon öğrenci için ilk ders zili 12 Eylül’de çalacak.

Eğitim

Milli Eğitim’de “Atakent Lisesi” Zirvesi

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr.

Eğitim

Kadıköy’de Çocuklar Erken Yaşta Kitaplarla Tanışıyor

Kadıköy Sahrayıcedit Mahallesi’nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda açılışı yapılan Defne Park Çocuk Kütüphanesi çocuklara hem ders çalışma ortamı sunuyor hem de çocuklar kütüphanedeki kitaplardan yararlanıyor.

Eğitim

Ege Üniversitesinden iletişim bozukluğu yaşayan öğrencilere destek

Ege Üniversitesi (EÜ) Özel Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÖZEM) iletişim bozukluğu yaşayan öğrencilere yönelik farkındalık oluşturacak bir sosyal sorumluluk projesine imza attı.

Eğitim

Çocuklar yazın keyfini yüzme dersleriyle çıkarıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Kadifekaleli çocuklar için 4 Temmuz'da Marina İzmir'de başlattığı yüzme ve denizcilik eğitimleri devam ediyor.