Başkan Yılmaz: Ankara Yine Kontak Kapattı!

featured

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sincan İlçe Başkanı Ömer Yılmaz, Ankara’da özel halk otobüslerinin kontak kapatmasıyla ilgili açıklamada bulundu. Başkan Yılmaz:” Belediyelerin zam yapması neden değil iktidarın bir sonucudur”dedi.

“İKTİDAR BELEDİYELERİ ZAMA MECBUR EDİYOR”

Otobüslerin kârdan çok zarar ettiğine değinen Başkan Yılmaz;”Ankara’da özel halk otobüsleri, yolcu taşıma ücretlerine yapılan zammın yetersiz olduğu gerekçesiyle bugün yeniden kontak kapattı.12 hatta çalışan toplam 134 adet özel toplu taşıma aracı (ÖTA) yolcu alımını durdurdu. Zamla cebelleşen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yaptığı açıklamada;“12 hatta çalışmakta olan 134 adet özel toplu taşıma aracı, yapılan fiyat artışını yeterli bulmayıp bugün de çalışmama kararı almıştır.

Sözleşme hükümlerinin gereğini derhal yerine getireceğiz. Vatandaşımız mağdur olmasın diye tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz” dedi. Görüldüğü üzere otobüsçüler de yapılam zammı yeterli bulmuyor. Benzin ile yol ücreti paralel gitmiyor diyor. Bizler ise zam yapmamak için, halkı mağdur etmemek için gereken bütün çalışmaları ivedilikle gerçekleştiriyoruz. Bilinmesi gerekir ki belediyenin getirdiği zamlar neden değil iktidarın birer sonuçdur. İktidarın vurdumduymazlığı, keyfi zamları sebebiyle belediyler günbegün zamma itilmektedir. Yapılan bu zamlar ve yapılacak olan zamlar mecburiyettir. Belediyenin değil bizzat iktidarın sorumluluğundadır”şeklinde konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Başkan Yılmaz: Ankara Yine Kontak Kapattı!