Başkan Adem İhaleyi Yandaşa Verip, İnsanların Sağlığıyla Oynayanlar Hesap Verecek

featured

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde İl Başkanı Erhan Adem, Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüs testi ihalesini sağlıkla ilgisi olmayan Kalyon grubuna verilmesiyle ilgili eleştiride bulundu.

İktidarın her seferinde ihaleleri yandaşa verdiğini belirten Başkan Adem,”Başlangıçta Türkiye Sağlık Enstitüsü Başkanlığı yani TUSEB ile mütabika varılmıştı. Testler TUSEB tarafından yapılacaktı. Ama sonra ne olduysa oldu ve Sağlık Bakanlığı, sağlıktan gram anlamayan Kalyon grubuna kronavirüs testi işini verdi. Bu iş kanunlara aykırı olarak yapıldı ve binlerce insandan test başına 250 TL alındı. Bu 250 TL’nin 112 TL’si ise işleten firmaya yani iktidarın yandaşına pay olarak verilmekte.

Biz CHP olarak soru önergemizi TBMM’ye sunduk fakat iktidar konuyla ilgili hâlâ realist bir açıklamada bulunmadı. Resmen insanların sağlığıyla oynadılar. Yancılarını zengin etmek için vatandaşı görmezden geldiler. Fakat ne olursa olsun vatandaşı en temel hakkı olan sağlıktan mahrum edenleri bunların hesabını soracağız”şeklinde konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Başkan Adem İhaleyi Yandaşa Verip, İnsanların Sağlığıyla Oynayanlar Hesap Verecek