Anıl Yıldırım Kimdir?

featured

Anıl Yıldırım, 13 Haziran 1993 yılında Elazığ’da dünyaya geldi. İlkokul öğretimini Elazığ Namık Kemal İlköğretim okulunda normal öğrenim yılında tamamladı. Lise öğrenimini Pertek Mustafa Kemal Lisesi’nde tamamladı. Önlisans eğitimini Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Domaniç Meslek Yüksekokulu’nda, Lisans eğitimini ise Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde tamamladı.

Rap müzikle 2000’li yıllarda tanıştı. 2008 yılının Temmuz ayında ilk kayıtlarını aldı. 2009 ve sonraki yıllarında bir çok stüdyo kaydı ile single parçalar sundu internetten. 2017 yılında Elleran Elvis ile yapmış oldukları Son Sigaram isimli şarkı 1 Milyon’dan fazla dinleyici ile buluştu. 2016 yılında Temmuz albümünü, 2017 yılında Giderim albümünü, 2018 yılında Uğurlar Olsun albümünü, 2019 yılında Son Sigaram albümünü, 2020 yılında Lodos albümünü, 2022 yılında ise Yetmişlik adını verdiği albümleri yayınladı. Son yıllarda işin mutfağına da girmek isteyip kendi altyapılarını yapmaya başladı. Rap müziğe ilgi duysa da bu süreçte gitar çalmayı öğrenmek için çeşitli kurslara yazıldı.

Anıl Yıldırım, aynı zamanda Fotoğrafçılık ve Videografi ile ilgilenmektedir. Kendi şarkı kapaklarını tasarlayıp, kliplerinin çekim ve montaj aşamasını bizzat kendisi yapmaktadır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü